איטום לגג


איטום לגג – מהו, חשיבותו והשיטות לביצועו

איטום לגג – מהו ומהי חשיבותו

איטום לגג הוא חשוב מאוד בחיי היום יום שלנו, ללא איטום לגג של הבניין שלנו, לא יהיה שום מגן לדירות שלנו מפני חדירת מי גשמים ונזקי מזג האוויר השונים. הגג הוא הדבר היחיד שמפריד בינינו לבין מזג האוויר המתחולל בחוץ ולכן יש צורך להגן עליו. גג שאין עליו הגנה מפני מים, יפתח כשלים עם הזמן כתוצאה ממפגעי מזג האוויר ויאפשר למים לחדור אל תוך החלק הפנימי של הבניין ולהגיע לדירותינו, שם מים אלו יגרמו לנזילות לא נעימות, רטיבות בחלקי הבית שנרצה להימנע ממנה ועובש מתפשט המסכן את בריאותנו. נרצה להימנע מכל אלו שכן הן מהוות בעיות שפוגעות באיכות חיינו ומורידות מערך הדירה ומערך הבניין. את הבעיות הללו ניתן לפתור על ידי איטום לגג. קיימות שיטות רבות ומגוונות בשביל לבצע איטום לגג בצורה איכותית ומקצועית, העיקריות ביניהן הן איטום גגות ביריעות ביטומניות וזיפות גגות.

איטום לגג באמצעות יריעות ביטומניות

איטום לגג באמצעו יריעות ביטומניות זו השיטה הנפוצה ביותר בתעשיית איטום הגגות בימינו, זוהי שיטה חדישה לביצוע איכותי של איטום לגג. זוהי גם שיטה יעילה מאוד, עם יתרונות רבים, מתאימה כמעט לכל מקרה, מהווה פתרון איכותי כמעט בכל מצב ומשתמרת מעולה לאורך זמן רב ללא צורך בטיפולים נוספים לצורך חידוש האיטום. איטום לגג באמצעות יריעות ביטומניות מבוסס על ריתוך שכבת רצועות ביטומן המועשרות בפולימרים מסוג APP או SBS. השימוש העיקרי בתחום איטום הגגות הוא ביריעות ביטומן מסוג APP ובעובי של 5 מילימטר.

איטום לגג באמצעות זפת

איטום לגג באמצעות זפת זו שיטה הנקראת זיפות גגות, זוהי השיטה הוותיקה בתחום והיוותה בעבר שיטה יעילה מאוד לאיטום גגות ודברים נוספים רבים במקור השימוש בזפת היה בתחום הספנות, אך משם זה התגלגל לאיטום גגות רעפים ולבסוף איטום גגות של בניינים. זיפות גגות זו השיטה של העבר, היא לא מותאמת לגגות החדשים של היום ולכן נחשבת למיושנת. היא פחות יעילה ופחות איכותית משיטות אחרות המחליפות אותה כיום והיא דורשת סיוד גג מדי שנה בכדי לשמר את תוצאות האיטום, מה שמהווה חיסור מבחינת העלות הכספית ומבחינת שימור האיטום.

No Comments

Post A Comment
התקשרו עכשיו!