בידוד גגות


בידוד גגות – מהו, למה יש בו צורך, הקשיים בביצוע והחומרים השונים לבידוד גגות

מהו בידוד גגות ולמה יש בו צורך

בידוד גגות הוא אטימת הגג מפני חדירת מים בעזרת חומרים ייחודיים ושיטות איטום מתקדמות. בידוד גגות הנעשה בצורה מקצועית ואיכותית ימנע לאורך זמן רב כל סוגי נזילות, רטיבויות ועובש. בידוד גגות בעצם מונע חדירה של מים לתוך החלק הפנימי של הבניין ובכך מונע בעיות נפוצות הנובעות מהצטברות מים מאחורי הקירות או בחלקים הפנימיים של התקרה, לכן הוא נחוץ מאוד ויש בו צורך רב. חשוב שבעל מקצוע מנוסה ומקצועי יבצע את בידוד הגגות, שכן בידוד גגות שייעשה בצורה לא מקצועית או באיכות ירודה עלול לפתח פגמים וכשלים עם הזמן. פגמים וכשלים אלו באים בצורת קרעים או סדקים הנוצרים בקיר כתוצאה מבידוד לקוי, דרך קרעים וסדקים אלו חודרים מים אל תוך הבניין וגומרים לשלל הבעיות שאנו רוצים להימנע מהן.

הקשיים בעבודת בידוד גגות

עבודת בידוד גגות זו עבודת איטום קשה ומסובכת, היא דורשת הכשרות ייחודיות וקור רוח, רמת מקצועיות גבוהה, כוח אדם רב, זמן עבודה רב, חומרים יקרים, ציוד מקצועי וסיכון עצמי. רוב עבודות בידוד הגגות מתבצעות בגובה מה שדורש הכשרה מיוחדת לעבודות איטום בגובה ושימוש בסנפלינג, מבעל המקצוע נדרש קור רוח רב בכדי לבצע עבודה איכותית בגובה רב שכזה. נדרשת רמת מקצועיות גבוהה מאוד מן העובדים מאחר ועבודת איטום זו עבודה מסוכת וקשה שיש לבצעה בצורה איכותית כמה שיותר. לכל עבודת בידוד גגות יש צורך בלפחות שני בעלי מקצוע מקצועיים ומוכשרים, אחד שיבצע את העבודה והשני שישגיח וייסע. כל עבודת בידוד גגות צורכת זמן עבודה רב ושמירה על כל הנהלים, הכללים והשלבים שבעבודה בכדי למנוע כשל המערכת. כל עבודת איטום דורשת ציוד מקצועי רב וחומרים יקרים ואיכותיים שעומדים בתו התקן הישראלי. בנוסף לכל אלו, בעל המקצוע מסכן את עצמו כך שהוא מבצע עבודה זו שכן ישנה סכנת החלקה, נפילה ופציעות.

החומרים לבידוד גגות

קיימים חומרים רבים לבידוד גגות. החומר הוותיק ביותר או הזפת בשיטת זיפות הגגות, זוהי שיטה פחות מומלצת. השיטה הנפוצה ביותר בשוק היא בידוד גגות ביריעות ביטומניות, זוהי שיטה חדישה ומומלצת מאוד. קיימות שיטות נוספות כמו איטום בהתזת פולאריטן שמשמשות לצורכי איטום דומים.

No Comments

Post A Comment
Call Now Buttonהתקשרו עכשיו!