יריעות זפת


יריעות זפת – מהן, צורת היישום שלהן והאם כדאי לבצע זיפות גגות במקום?

מהן יריעות זפת

יריעות זפת הן רצועות בצורת גליל העשויות מחומר הביטומן, יריעות זפת הן שם נוסף ליריעות ביטומניות. יריעות זפת משמשות אותנו בתחומים רבים בעולם האיטום, כאשר התחום העיקרי הוא באיטום גגות. איטום גגות ביריעות זפת הוא יעיל מאוד ושימושי, היריעות הן גמישות, איכותיות, אחידות, משמרות לאורך זמן, קלות ונחות ליישום ועוד יתרונות רבים שהופכים את יריעות הזפת לחומר איטום פופולרי ביותר. שיטת איטום גגות ביריעות זפת זו שיטה חדישה ומתקדמת שפותחה בשנים האחרות, השימוש בה הוא מומלץ מאוד ואני תמיד ממליצים על שימוש ביריעות זפת ללקוחותינו.

היישום של יריעות זפת

ניתן ליישם יריעות זפת בשני צורות שונות : • בשכבה אחת • בשכבה כפולה ברוב המקרים אין צורך בשכבה כפולה בעת איטום גגות ביריעות זפת, שכן שכבה יחידה מהווה איטום איכותי ומעולה, המספיק בהחלט עבור איטום איכותי ליום-יום. אך במקרים מחמירים וחריגים, בהם מתבקש הצורך באיטום איכותי במיוחד, כמו במקרים בהם יש מקומות שחדירת מים אליהם תהווה סכנת חיים. במקרים כאלו נוכל לבצע איטום ביריעות זפת בשכבה כפולה, האיטום בשכבה כפולה הוא דומה מאוד לאיטום בשכבה אחת, מלבד העובדה שמוסיפים שכבה נוספת של יריעות זפת המשמשות חיזוק לאיטום ומקטינות את הסיכוי לחדירת מים עד לאפס.

יריעות זפת או זיפות גגות?

רבים מתקשים לבחור בין יריעות זפת לבין זיפות גגות, לרוב בגלל ששיטת זיפות הגגות נראת להם כמשתלמת יותר ואיכותית לא פחות. אך חשוב לזכור שזוהי שינה מיושנת ועתיקה שמקומה בעבר, שיטת האיטום ביריעות זפת מחליפה אותה בקלות ביעילות שלה ובאיכותה. דבר נוסף שחשוב לבחור כשמבצעים בחירה על פי המחיר, הוא שבביצוע זיפות גגות יש צורך לבצע סיוד לגג כל שנה עוברת, בכדי לשמר את איכות האיטום, זאת בעוד שאיטום ביריעות זפת משתמר בצורה מעולה ואיכותית לאורך שנים רבים ללא צורך בחידושים או טיפולים נוספים. סיוד הגג מדי שנה הוא עלות מצטברת, שמתווספת לעלות המקורית של ביצוע זיפות הגגות כל שנה. בסופו של דבר, בחישוב נכון של העלות בפריסה של כמה שנים בטווח הרחוק, העלות הסופית של זיפות גגות מכפילה ואף משלשת את עצמה מהעלות של איטום ביריעות זפת.

No Comments

Post A Comment
Call Now Buttonהתקשרו עכשיו!