עבודות איטום

מהן עבודות איטום, איטום גגות ואיטום קירות חיצוניים

מהן עבודות איטום

עבודות איטום הן עבודות המבוצעות על מנת לאטום ולבודד משטחים ומבנים מפני מים, עבודות האיטום מתבצעות על ידי בעל מקצוע הנקרא קבלן איטום. קיימים סוגים רבים של עבודות איטום בתחום האיטום : איטום גגות, איטום קירות, איטום מרפסות, איטום מרתפים, איטום מקלחות ועוד… לכל סוג ותת תחום של עבודת איטום יש טכניקות איטום הייחודיות לו, חומרי איטום מותאמים, נהלים שונים ושלבים בתהליך בכדי שהתוצאה תצא איכותית ומקצועית ותשמר לאורך זמן. בתוך כל תחום קיימות התמחויות רבות כאשר כל קבלן איטום בוחר בכמה מהן ומתמחה מהן, קיימים תחומי התמחות רבים: איטום גגות מרוצפים, איטום בסנפלינג, זיפות גגות, איטום בהתזה, איטום ביריעות ביטומניות ועוד.. כשבוחרים בבעל מקצוע לביצוע עבדת האיטום, חשוב מאוד לוודא שהוא מתמחה בסוג עבודת האיטום לה אתם זקוקים, אחרת עלול להיות לא ידע חלקי או חסר בתחום והעבודה עלולה להתבצע באיכות ירודה או בצורה לקויה.

עבודות איטום גגות – החשיבות

עבודות איטום גגות אלו הן אחת עבודות האיטום בעלות החשיבות הרבה ביותר, שכן הגג הוא האזור החשוף ביותר למי גשמים ובכך מהווה הגורם הגדול ביותר לחדירת מים אל תוך הבניין. לכן חשוב להשקיע בעבודת איטום גגות איכותית ומקצועית ולבודד את הגג באופן מוחלט ממים. קיימות שיטות איטום רבות לביצוע איטום גגות, ביניהם : איטום גגות ביריעות ביטומניות , זיפות גגות, איטום בהתזת פולאריטן ועוד… השיטה המומלצת ביותר לאיטום כולל ושכבתי כיום היא שיטת היריעות הביטומניות מאחר והיא היעילה ביותר והאיכותית ביותר, שיטת האיטום בהתזת יעילה מאוד במקרים בהם יש צורך באיטום נקודתי בלבד.

עבודות איטום קירות חיצוניים – החשיבות

עבודות איטום גגות אלו הן עבודות איטום חשובות ומשמעותיות מאוד, הקירות החיצוניים של הבניין חשופים למי גשמים כך שאם האיטום של הקירות ובידודם ממים לא יהיה איכותי מספיק, מים יחדרו אל תוך הקירות ויגרמו לרטיבות בקירות שלנו, נזילות ועובש. כשמבצעים עבודת איטום קירות חיצוניים, ברוב המקרים יש צורך בהתמחות בשימוש בסנפלינג ובעבודות איטום בגובה, מאחר ורוב עבודות איטום הקירות החיצוניים מתבצעות על בניינים גבוהים ודורשים אמצעי בטיחות נופים. החומרים העיקריים בשוק לאיטום קירות הם חומרים על בסיס צמנטי, ביטומני, אקרילי, סילוקסן ופולאריטני.

No Comments

Post A Comment
Call Now Buttonהתקשרו עכשיו!