עובש בקירות


מהו עובש בקירות, ממה הוא נוצר וכיצד נפטרים ממנו

מהו עובש

עובש הוא שם כולל למשפחת פטריות, מה שאומר שעובש יכול להיות סוגים רבים של פטריות. העובש מתפתח בעיקר על מזונות מקולקלים או משטחים לחים, במקרה שלנו, כשמדובר בעובש בקירות, ההתפתחות של העובש הכי כתוצאה מהלחות של משטח הקיר. מצע הגידול האידאלי של עובש הוא מזון שין ומקולקל או אזור אשר לח לתקופה ממושכת, לכן קירות הסובלים מרטיבות או לחתום מהווים מצע גידול וטנציאלי לפטרייה ולהתפתחות של עובש. העובש מגיע בצורות וגדלים שונים, השוני נובע מהמזון עליו הוא מתפתח או מסוג מצע הגידול. לדוגמה על קיר לח, יתפתח עובש בצורת נקודות ירוקות או נגעים ירוקים כהים. העובש בה בצבעים ירוק, סגול ולבן, ובמרקמים וצורות שונות כגון, אבקה, חול, נגעים, נקודות, עיגולים ועוד… העובש עלול להוות סכנה לבריאותנו והוא מסוכן במיוחד לאנשים על בעיות נשימה, לכן נרצה להימנע ממנו בשטחי הבית. החלק הטוב הוא, שהעובש משמש אותנו במחקרים רבים ועוזר להגיע לפריצות דרך וגילויים חדשים במדע, בתחום הרפואה ובתחום המזון.

למה יש עובש בקירות

עובש בקירות נוצר כתוצאה מקירות רטובים או לחים, המקור לרטיבות בקיר הוא מים המצטברים מאחורי הקיר, בחלקו הפנימי ונכלאים שם למשך זמן רב. מים אלו מפעילים לחץ על הקיר ונספגים לתוכו, כך הם גורמים ללחות במגע עם הקיר ואף רטיבות בקיר. אך איך מים אלו מגיעים לשם בכלל? ובכן, כאשר יש מחסור במערכת איטום קירות חיצוניים, או שיש בה פגם כלשהו, נוצרים סדקים בגדלים שונים בקירות. דרך הסדקים הללו חודרים מי גשמים מהחלק החיצוני של הבניין אל תוך הקירות הפנימיים שלנו, אלו הם בעצם המים שמצטברים מאחורי הקיר וגורמים לרטיבות. כאשר הרטיבות בקיר מוזנחת ולא מטופלת בזמן, עובש יתחיל להתפתח ולהתפשט ברחבי הבית.

כיצד נפטרים מעובש בקירות

כיצד נפטר מעובש בקירות? בשביל להיפטר מעובש בקירות יש צורך בטיפול המקור לעובש, הצטברות המים, בשביל לטפל בהצטברות המים יש צורך לטפל בכשל במערכת האיטום או הקמת מערכת איטום קירות חיצוניים חדשה. אם נטפל בעובש בדרכים שטחיות, כמו גירוד העובש וצביעת הקיר, הבעיה המקורית – הכשל במערכת האיטום וחדירת המים, לא תיפתר. המים ימשיכו להצטבר בקיר ויגרמו לעובש לחזור בשנית. חשוב לטפל במקור הבעיה בצורה מקצועית בשביל שהבעיות לא יחזרו בעתיד ולא יחמירו.

No Comments

Post A Comment
Call Now Buttonהתקשרו עכשיו!