רטיבות בקיר חיצוני

ממה נגרמת רטיבות בקיר חיצוני, ההשלכות של הזנחת הבעיה וכיצד נפטר ממנה

ממה נוצרת רטיבות בקיר חיצוני

רטיבות בקיר חיצוני היא בעצם הצטברות של מים וכליאתם מאחורי הקיר, מים אלו נספגים אל תוך הקיר ובעצם גורמים ללחות הקיר ומרטיבים אותו לאט לאט. אך כיצד מים אלו מגיעים לתוך הקיר? ובכן, כאשר הקירות החיצוניים של הדירה שלנו לא מוגנים מפני מים, עלולים להיווצר סדקים בקיר בגדלים וצורות שונות, דרך סדקים אלו מחלחלים מים אל תוך פנים הקיר, שם הם גורמים לרטיבות בקיר חיצוני. הסדקים הללו נוצרים כאשר אין הגנה לקיר מפני מים, זאת אומרת שכבת איטום המבודדת את הקיר מפני מים כמו מי גשמים ומזגי האוויר השונים.

ההשלכות בהזנחת רטיבות בקיר חיצוני

כשמבחינים ברטיבות בקיר חיצוני, חשוב מאוד לא לזלזל בבעיה ולפנות במידית לבעל מקצוע שיטפל בה. אנשים רבים חושבים ש"יקרה נס" והבעיה תיעלם מעצמה או שמנסים לפתור אותה בדרכים עקיפות בכדי לחסוך עלויות. הרטיבות בקיר חיצוני לא תיפתר עם תטפלו בה בצורה עקיפה או שטחית, מאחר והיא בעצם לא הבעיה, היא רק תופעה של בעיה קיימת במערכת האיטום של בניין או חוסר במערכת איטום לקירות החיצוניים של הבניין. רבים מתעלמים מהבעיה וחושבים שהיא תפתור את עצמה, אך מה שקורה בעצם הוא שהרטיבות מחמירה, מים ממשיכים להצטבר עוד ועוד עד שהמתחילות נזילות מהקיר. בנוסף, הקיר בעומד לח ורטוב לאורך תקופה ממושכת מהווה מצע גידול אידאלי לעובש, שממהר להתפתח בתנאים אלו. חשוב לא להזניח את הבעיה ולתת לה להחמיר, שכן ככל שהבעיה מתדרדרת הטיפול נהיה קשה יותר, ארוך יותר וכך גם יקר יותר.

כיצד נפטר מרטיבות בקיר חיצוני

הדרך היחידה להיפטר מרטיבות בקיר חיצוני כמו שהזכרנו קודם לכן הוא על ידי תיקון הפגם במערכת האיטום או הקמת מערכת איטום חדשה ואיכותית שלא תפתח נזקים כמו הקודמת. חשוב מאוד שמערכת האיטום תהיה איכותית ושתעשה על ידי בעל מקצוע מומחה שכן כרוך בעבודה קושי רב. ישנם חומרי איטום קירות חיצוניים רבים בשוק, טכניקות איטום מגוונות, סוגי חיפויים רבים והמון סוגי קירות. יש צורך בהתאמה מדויקת של טכניקת האיטום וחומר האיטום המיטביים ביותר לסוג החיפוי והקיר וגם לסוג התקלה בכדי לייצר פתרון איכותי ומוצלח שישתמר לאורך זמן רב ויהווה מערכת איטום חסינה לגמרי מפני מים.

No Comments

Post A Comment
Call Now Buttonהתקשרו עכשיו!