מהו איטום מרתף, איטום מרתף חיצוני ואיטום מרתף פנימי?

מהי עבודת איטום מרתף?

איטום מרתף זו עבודת איטום בעלת חשיבות רבה כשלב המפתח בתכנון ובניית הבית או הבניין, החשיבות היא הגבוהה ביותר בבתים פרטיים. איטום מרתף זו עבודה המתבצעת על ידי בעל מקצוע הנקרא "קבלן איטום", אנו ממליצים לבחור בקבלן איטום מורשה המומחה באיטום מרתף, שכן זוהי עבודה לא פשוטה שיש בה צורה בידע ומיומנות רבה. רק קבלן איטום המומחה בתחום ובעל ניסיון רב יוכל לבצע את העבודה בצורה האיכותית ביותר והטובה ביותר. ביצוע איטום מרתף איכותי הוא חשוב מאוד, שכן כל לקות באיטום מרתף או בכלל מחסור בו יגרום לחלחול מים מן האדמה. מים אלו מחלחלים ועולים אל תוך הבניין בעלייה נימית וגורמים לשלל נזקים לדירות בו – רטיבויות בחלקי הבית, נזילות ועובש. איטום מרתף לקוי או חסור הוא מהווה כשל של מערכת האיטום הכוללת של כל הבניין או הבית.

מהו איטום מרתף חיצוני?

איטום מרתף חיצוני הוא בעצם עבודת האיטום הבסיסית לצורך איטום המרתף, שלב זה הוא קריטי וחשוב שייעשה על פי כל השלבים ובצורה איכותית ומקצועית. קודם כל יש לבנות שתתי בטון ובמקביל לרתך שתי שכבות של יריעות ביטומניות המועשרות בפולימר מסוג SBS ובעובי 4 מ"מ אורך 10 מטר. הריתוך של שתי השכבות נעשה בצורת מעטפת מכל הצדדים של המרתף כך שהוא אטום ומבודד בצורה אבסולוטית מכל הכיוונים, לעולם לא ניתן לדעת מהיכן מים עלולים לחדור. לאחר השלב הזה נבצע יציקת בטון ונחכה לייבושה, חשוב לחכות עד לסיום הייבוש שלוקח לפחות שבוע, זאת בכדי שהאיטום יהיה מוחלט ואיכותי. בסיום כל השלבים נבנה את המרתף.

מהו איטום מרתף שלילי?

איטום מרתף שליל הוא עבודת איטום המתבצעת לצורך תיקון כשלים או תקלות האיטום מרתף חיצוני לאחר סיום הבנייה, לא ניתן להשתמש באיטום מרתף שלילי לצורך איטום המרתף ללא שימוש באיטום מרתף חיצוני. ניתן להשתמש גם באיטום מרתף שלילי לצורך חיזוק האיטום הקיים ושיפורו. איטום מרתף שלילי מתבצע על ידי הזרקת פולאריטן אל תוך השכבה החיצונית העוטפת את המרתף. בנוסף, ניתן להשתמש בחומרים על בסיס צמנטי לחלק הפנימי של קירות המרתף בשביל לחזק אם האיטום.

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו!