קבלני איטום – מהו קבלן איטום וכיצד נבחר את הקבלן נכון?

כל אחד מאתנו נתקל או ייתקל יום אחד ברטיבות בקיר או נזילה, בשביל זה נועדו קבלני האיטום. קבלן האיטום אחראי על מציאת פתרונות איטום לנזילות וחדירת מים. פתרונות האיטום כיום הינם רבים, קיימות דרכים רבות לאטום ביעילות ובצורה איכותית כל מני משטחים ומבנים, כל מקרה לגופו. האחריות נופלת על קבלן האיטום להתאים במקצועיות את השיטה המתאימה והחומרים המתאימים לכל מקרה ומקרה בשביל להביא לתוצאה מיטבית ומקצועית שתשמר לטווח הרחוק.

קבלני איטום בעבר – קצת היסטוריה

בעבר, עיקר עבודתם של קבלני האיטום הייתה בזפת, ולכן בזמנו הם נקראו "זפתים". בעבר הרחוק השימוש בזפת היה בעיקר בתחום הספנות, שם היה צורך לאטום כלי שייט מחדירת מין לסיפון. אולם, בחלוף השנים, הפך המקצוע של הזפתים התרחב. הזפת שימשה משאב טוב לאיטום גגות, קירות חיצוניים, תשתיות וכו'… בשנים האחרונות, עם הקדמה הטכנולוגית נכנסו שיטות חדשות לתחום, כך גם השתנה שמם של הזפתים לקבלני איטום. כיום ישנן דרכים רבות לבצע עבודות איטום, כמו איטום גגות ביריעות ביטומנים, איטום בפולאריטן ואף איטום בזפת בדרכים שונות ומגוונות.

כמובן, שעם התפתחות השיטות החדשות, נהיה צורך בידע רחב יותר לביצוע עבודת איטום מוצלחת. כך צמחו ענפים חדשים בתחום האיטום, כל ענף מייצג סוג התמחות שונה, בו הקבלנים חייבים להתמקצע ולהבין לעומק בכדי לבצע בצורה מוצלחת ומקצועית. ישנם ענפי התמחות רבים ומגוונים, נציין כאן את תחומי ההתמחות הפופולריים ביותר שבהם אנו מומחים.

ענפי ההתמחות השונים:

• איטום גגות בשיטות שונות (זיפות גגות, יריעות ביטומניות וכו'…).
איטום בגבהים – עבודות איטום המתבצעות בצורה מיוחדת בשימוש בסנפלינג.
איתור נזילות ומציאת פתרונות לתיקונן.
• איטום קירות חיצוניים בשיטות שונות.
איטום בשיטת התזה
איטום מרפסות, מרתפים, מבנים ישנים וחדשים.

איך לעשות בחירה חכמה בבחירת קבלן איטום?

בחירת קבלן איטום זוהי משימה לא קלה, יש להתייחס לפרמטרים רבים ולדעת לעשות את השילוב הנכון בין עלות ואיכות. בפניכם רשימה הנוסחה במטרה לעזור לכם למצוא קבלן איכותי ומקצועי שיתאים לכם, מומלץ לעבור על כל הקריטריונים ולוודא אם הקבלן עומד בהם.

1. הסמכת "אוטם מורשה" – בישראל קיימים גופים המאפשרים קבלת הסמכה עם דיפלומה לעבודות איטום. דיפלומה זו נקראת "אוטם מורשה", והמחזיקים בה זכאים לקרוא לעצמם "קבלן איטום מורשה". חשוב מאוד לוודא שהקבלן בו אתם בוחרים מחזיק בהסמכה הזו, מאחר והיא בקרת איכות על מקצועיות הקבלן. תחום האיטום הוא תחום פרוץ, כל אחד יכול לעבוד בו ללא הכשרה או הסמכה, לכן צריך להיות זהירים יותר כאשר מחפשים אחר קבלני איטום. רבים בעסק הזה הינם עובדים חסרי מקצועיות, שמחרטטים ומבצעיםאת העבודה בזול אך באיכות ירודה ולקויה, שאחר כך תגרום לבעיות וכשלים.

2. חוזה אחריות – כדאי לוודא שהקבלן שבחרתם מספק חוזה אחריות, חוזה זה מפרט בעצם את כל התחומים בהם הוא לוקח אחריות על תקלות וכשלים. אין צורך להסביר את החשיבות של חוזה כזה, שמונע התנערות מאחריות של הקבלן, ושיכול לתת לכם שקט נפשי במקרה בו צצה בעיה באיטום ונדרשים תיקונים נוספים.

3. חומרים עם תו תקן – יש לוודא שהחומרים בהם משתמש הקבלן עומדים בתו התקן הישראלי, אחרת עלולים להימצא בהם ליקויים ופגמים, דבר המעיד על תוצאות לא איכותיות וחוסר מקצועיות.

4. העלות מול איכות – חשוב מאוד לא להתפשר על האיכות וללכת על המחיר הזול ביותר, השוק מלא ברמאים ושרלטנים שיבצעו את העבודה בזיל הזול אך בסוף יעלו לכם הרבה יותר כסף על התיקונים של כל התקלות להן הם גרמו. הדרך הכי טובה היא למצוא את האיזון בין עלות ואיכות, ולדעת לבחור את בעל המקצוע המקצועי המתאים ביותר למקרה שלכם ובמחיר הטוב ביותר שתמצאו – מבלי להתפשר על האיכות.

5. חברת איטום מול קבלן עצמאי – יש היתרון בבחירה בחברה אמינה ורצינית, שתבטיח עבודה איכותית ומקצועית ולא תתנער מאחריות. כאשר עובדים מול קבלנים עצמאיים, קשה לאמוד את מידת אמינותם ומקצועיותם, וכן הדרך להתנערות מאחריות היא קלה בהרבה.

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו!