זיפות גגות -השיטה הישנה שורדת עד היום

כשמדובר שיטות וותיקות שעדיין עובדות משוק, זיפות גגות היא אחת מהן. למרות שהשיטה ישנה ולמרות שקיימו שיטות רבות שהינן מפותחות ומתקדמות יותר, עדיין יש אנשים המעדיפים לבצע זיפות גגות. זפת היא במקור חומר לבידוד מים, בגלל זה בעבר השתמשו בה בעיקר לאיטום כלי שייט בתחום הספנות, כיום השימוש הנרחב בה הוא לאיטום גגות. הזפת באה בצורות וגדלים שונים – חביות ענקיות במשקל של כ-170 קילוגרמים, קוביות זפת המגיעות בקופסאות קרטון ששוקלות כ-25 קילוגרמים, חומרים ביטומניים משחתיים ועוד…

יישום הזפת – תהליך החימום

בכדי שנוכל להשתמש בזפת לאטימת הקירות, עליה להיות חמה, או ליתר דיוק – בטמפרטורה של 185 מעלות צלסיוס בדיוק. תהליך החימום של הזפת מתבצע בצורה ישירה, על ידי אש, שיטה שאינה עובדת ביעילות ובצורה שמשמרת את איכות הזפת. קשה מאוד להגיע לטמפרטורה הנכונה בשיטת חימום זו, שכן אין שליטה או בקרה על הטמפרטורה ואי אינה אחידה. דבר זה מאוד קריטי בעבודה עם זפת, מאחר ואם הזפת חמה מדיי איכותה נפגמת, אם היא קרה מדיי הדביקות שלה תתקלקל. בנוסף, תהליך חימום הזפת הוא תהליך הרסני שפוגע בטבע.

השימוש במכונות העידן החדש בחימום זפת

בשנים האחרונות מתרחשת התקדמות נמרצת בעולם הפיתוח, החיפוש אחר שיטות ופתרונות לייעול תהליכים לא נגמר, כך התפתחו מכונות לחימום זפת. מכונות אלו באו לענות על הבעיה בתהליך חימום הזפת ולייעל את התהליך למקסימום שלו. למרות שמכונות אלו יקרות, רבים מתחילים להבין שאין להישאר מאחור וצריך להתקדם עם הטכנולוגיה בכדי להצליח. מחשבה זו מתבססת על האפקטיביות והרווחיות של המכונות, שהינן מוכחות וכבר מזמן מוטבעות בתור עובדות.

איך המכונה פועלת?

המכונה מבוססת על שמן, השמן נמצא במכלים המפרידים אותו ממכלי הזפת. בעת חימום הזפת, מתחמם קודם השמן על ידי המכונה. השמן מכסה את הזפת מכל הצדדים ומעביר אליה חום, כך מתחממת הזפת ביעילות ואחידות.

למה כדאי להשתמש במכונות?

* בזכות המכונות, חימום הזפת הוא אינו תהליך מזהם כמו בעבר, אלא תהליך נקי שלא פוגע בטבע.
* הזפת מקבלת טמפרטורה המדויקת הנקבעת מראש במכונה, טמפרטורה זו נשמרת אחידה.
* איכות הזפת נשמרת כך שהאיטום בזפת זו הינו איכותי ומוחלט.
* החימום הוא מאוד אפקטיבי וזריז, ולא דורש שום כוח עבודה נוסף.
* ניידות המכונה, דבר שהופך אותה ליעילה וקלה להעברה מהמקום המצוי למקום הרצוי.

המכונות החדשות לעומת המכונות הישנות

בניגוד למכונה שציינו קודם לכן, קיימות מכונות ישנות יותר. מכונות אלו מפעילות חימום בצורה הישירה, מה שהופך אותן ללא יעילות – לא ניתן לווסת את הטמפרטורה או לשמר אותה. הן לא משפרות שום תהליך או פותרות בעיה משמעותית מה שהופך אותן ללא שימושיות.
המכונות החדשות, עליהן דיברנו קודם לכן, הן מכונות חדישות יותר ומתקדמות יותר. הן מבצעות את חימום הזפת בצורות מתוחכמות ומפותחות כך שהחימום הינו אחיד וניתן לוויסות.
בנוסף קיימת אופציה למשאבה מיוחדת הדוחפת את הזפת לגג בעזרת לחץ. העברה אוטומטית של הזפת לגג חוסכת בעלויות, עבודה וזמן.

כיצד מתבצע זיפות גגות?

השיטות המרכזיות לזיפות גגות הן:
הנחת שכבת זפת ומריחת שכבת זפת כפולה כשבין השכבות נפרסת רשת ייעודית. בשני השיטות נדרש חידוש כל שנה, בעדיפות לפני תחילת הקיץ.

השלבים לביצוע זיפות גגות:

שלב א’: ניקוי והחלקת משטח העבודה – במקרה שלנו הגג, כך שאין שום הפרעות כדוגמת אבנים או פסולת.
שלב ב’: יישום שכבת פריימר על הגג.
שלב ג’: זיפות הגג בשכבת זפת, שכבה זו תהווה השכבה הראשונה וכן העבה ביותר, עליה להיות אחידה ומדייקת מאוד.
שלב ד’: פריסת רשת משמרת לאורך שטח הגג בכדי לשמר את האיטום ולתרום לחיזוקו.
שלב ה’: מריחת שכבת זפת נוספת.
שלב ו’: סיוד הגג, את הסיוד הזה נאלץ לחדש כל שנה חולפת.

מה עדיף – זיפות או דרך חדישה יותר?

זיפות גגות הוא שיטה וותיקה ופחות מומלצת לשימוש, למרות התפתחותה עם השנים. ההמלצה היא להשתמש בדרכים חדישות ויעילות יותר לאיטום גגות. זיפות גגות הוא שיטה זולה יותר אם לא מסתכלים על העלות הכספית שמצטברת עם השנים,כל שנה נדרש חידוש. מה שאומר בעצם שהסכום הכספי המצטבר עם השנים על סיוד הגג בשילוב עם מחיר הזיפות עולה על העלות של שיטות אחרות כדוגמת יריעות ביטומניות, שמשתמרות לאורך השנים ואיך צורך בחידושן באופן קבוע.

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו!