איטום מרפסת – החשיבות והשיטות

איטום מרפסת – חשיבות

איטום מרפסת היא עבודת איטום מורכבת מאוד בעלת חשיבות רבה, איטום מרפסת זו עבודת איטום המתבצעת לצורך איטום ובידוד המרפסת של הבית מפני מים. המרפסת היא חלק חיצוני לדירה כך שיהא מהווה חלק חיצוני בבניין, היא הנה חשופה לגשמים ולכן יש צורך לבודד אותה מפני חדירת מים. אם מים יחדרו דרך המרפסת אל תוך פנים הבניין, בגלל מחסור באיטום מרפסת או איטום מרפסת לקוי, מים אלו יגרמו שלשלל נזקים לדירה, לדירות השכנות לה ולכל הבניין. המים שהמצטברים בחלקים הפנימיים של הבניין יגרמו לרטיבויות בחלקי הבית, נזילות מרובות ועובש שעלול להתפתח על הזמן על המשטחים הרטובים. בנוסף לכל אלו, יהיה כשל במערכת האיטום הכוללת של הבניין שיחליש אותה. מים אלו חודרים לרוב בגלל חריצים ובקעים הנוצרים במרפסת בעת מחסור באיטום או בעת ליקויים באיטום. לכן חשוב מאוד שתהיה מערכת איטום למרפסת ועוד יותר חשוב שהיא תהיה איכותית ומקצועית, בכדי למנוע תקלות עתידיות וצורך בטיפולים נוספים.

השיטות השונות לאיטום מרפסת

עם השנים התרחב תחום האיטום ופותחו שיטות שונות וחומרים שונים בכל תחומי האיטום, בתחום איטום המפרסות צמחו שיטות וחומרים שימושיים רבים המותאמים למצבים שונים. זאת מאחר וכיום קיימים סוגים כה רבים של מרפסות, סוגי בנייה ותקלות שונות ומגוונות. יש צורך בהתאמה מדויקת של כל הפרמטרים הללו לחומר ושיטת האיטום המתאימים ביותר בכדי לייצר תוצאה אידאלית, שתשמר לאורך שנים רבות ללא תקלות או ליקויים.

בימינו, למרות ריבוי השיטות לאיטום מרפסת, השיטות הנפוצות ביותר בתחום הן שיטת הפירוק וריצוף מחדש ושיטת החירוץ ואטימה מחדש. שיטת הפירוק וריצוף מחדש זו שיטה נפוצה ופופולרית מאוד, היא אפקטיבית ומאוד בטיחותית, ברמת איכות גבוהה ומוצלחת מאוד. אך, החיסרון של השיטה הזו הוא שהיא מורכבת, איטית ויקרה מאוד. בשיטה זו מתבצעת הסרה של הריצוף הקיים על המרפסת, הנחת שכבת איטום חדשה ואיכותית וריצוף מחודש של המרפסת בצורה משופרת. השיטה שנייה, שיטת החירוץ ואטימה מחדש, זוהי שיטה שאיכותית לא פחות, אפקטיבית ויעילה יותר והרבה יותר מהירה. שיטה זו היא גם זולה יותר ולכן שימושית יותר. בשיטה זו נאבחן פגמים וליקויים באיטום הקיים, נחרץ את האזור ונבצע אטימה מחדש.

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו!