מהו איטום בהתזה, השימושים בו והיישומים שלו

מהו איטום בהתזה

איטום בהתזה זו בעצם טכניקת איטום לפגמים וכשלים במערכת איטום קיימת, באיטום בהתזה משתמשים בחומרים פולאריטניים מיוחדים המותזים על האזור הפגום ויוצרים שכבה אטימה וחזקה של בידוד. איטום בהתזה זו שיטה שפותחה בעשור האחרון עם התפתחות הטכנולוגיה ותעשיית האיטום, השימוש בה גדל מאז וכיום הוא מאוד נרחב. איטום בהתזה נחשבת לשיטה יעילה מאוד וזולה מאוד ביחס לרמת האיכות שלה וביחס לשיטות אחרות. השימוש באיטום בהתזה הוא בלתי אפשרי כאשר לא קיים איטום קודם על האזור, שכן שיטה זו לא יכולה להוות מערכת איטום כוללת. איטום בהתזה זו שיטה מאוד דינמית, היא מתאימה כמעט לכל מקרה בו יש מערכת איטום קיימת ויש צורך לתקן פגם בה על ידי אטימה. איטום בהתזה זו גם שיטה שמשתמרת לאורך זמן אודות לחסינותה נגד קרני הUV והגמישות שלה שמאפשרת לה להתמודד עם תזוזות אדמה.

השימושים באיטום בהתזה

השימוש באיטום בהתזה הוא בעיקר לאיטום גגות, אך ניתן להשתמש בו גם בכדי לאטום מבנים, קירות חיצוניים ועוד… זאת אך ורק אם קיים איטום קודם עליהם. השימוש באיטום בהתזה אפשרי רק כאשר ישנה מערכת איטום קודמת על המשטח אותו רוצים לאטום, בעיקר משתמשים בשיטה זו בכדי לתקן פגמים וליקויים במערכות איטום קיימות. השימוש בשיטה זו מהווה גם בידוד תרמי, איטום בהתזה לא מונע רק חדירת מים אלא גם מונע "בריחת חום" מפנים הבניין החוצה. בידוד תרמי מסוג זה מהווה מצרך חשוב מאוד תקופת החורף הקרה, הוא משמר את הבתים שלנו חמים ונעימים ולא נותן לטמפרטורות הקרות מבחוץ לשרור בביתנו.

היישומים של איטום בהתזה

איטום בהתזה הוא שיטה המיושמת על ידיד בעל מקצוע הנקרא "קבלן איטום", קבלן האיטום ידע להתאים את השיטה וצורך היישום המתאימה ביותר למצב הקיים בכדי לייצר את התוצאה המיטבית. קיימו של צורות יישום של איטום בהתזה – איטום דו רכיבי ואיטום חד רכיבי. בשיטת האיטום דו רכיבי מתבצע שימוש במכונה מיוחדת, מכונה זו מתיזה משני פתחים שונים שני תערובות שונות במקביל, מאחד הפתחים מותזת אמולסיה ביטומנית ומהשני מותזת תערובת מלח ייחודית. תערובות אלו מותזות במקביל ומתערבבות באוויר, כן יוצרות תערובת איטום מיוחדת שמותזת על האזור הפגום ואוטמת אותו ביעילות ובצורה איכותית. באיטום חד רכיבי, השיטה מתבצעת על ידי דרכים שונות בהתאם למצב, לדוגמה רולר או מברשת.

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו!